Pár slov o mně

Pohled na uvolněného, šťastného a spokojeného koně, kterého nic nebolí a s radostí a chutí plní přání svého jezdce... to je pro mne ta největší odměna.

Jak to vše začalo?

Koně mne provázeli již od útlého dětství a už jako malá jsem snila o vlastním koni. Mé vysněné povolání v té době bylo veterinářka, abych mohla pomáhat zvířatům okolo sebe. To úplně nevyšlo, neboť při pohledu na krev mi nebylo nejlépe (slabé slovo :-), takže od tohoto povolání jsem upustila.

Ovšem touha pomáhat a starat se o zvířata mne provázela dál. U koní jsem trávila veškerý svůj volný čas, vystřídala několik jezdeckých klubů, mým životem prošlo plno koní, ať už školních nebo pak i spolupronajatých, ale pořád to nebylo ono.

Až v roce 2009 mi do života vstoupila úžasná citlivá kobylka jménem Milagros a sen o vlastním koni se splnil.       I když najít společnou řeč nebylo ze začátku vůbec jednoduché 🙂 Hodně mne naučila a učí stále, ne nadarmo se jmenuje Milagros (v překladu "Zázrak").

A jako každý majitel koně jsem i já po pár měsících musela řešit situaci se špatně padnoucím sedlem a nutnost pořízení jiného. A narazila jsem na problém. Co a jak... zkoušet sedla po jednom přes inzerci? A podle čeho hledat? Na co koukat a na co si dát pozor? Jak poznám, že sedlo sedí? Otázek milion a odpovědi žádné.

Začala jsem tedy pátrat, studovat a zkoušet sama. Dovezla jsem si z Německa postupně několik různých použitých sedel, prostudovala české i zahraniční materiály o této problematice, absolvovala několik seminářů.... a hlavně začala vše zkoušet v praxi na své kobylce. A pak postupně i na dalších koních okolo sebe.

A začalo mne to bavit. S každým sedícím sedlem a spokojeným koněm mi to vše dávalo větší a větší smysl. Pomáhat lidem a koním řešit problém špatně sedícího sedla, a umožnit tak oběma stranám radost z ježdění. A nakonec z toho v roce 2011 vznikla Sedlovna.

Postupem času a díky poptávce ze strany klientů jsem se zaměřovala více a více především na koně širší, mohutné, s krátkým hřbetem, minimálním kohoutkem nebo naopak s kohoutkem hodně výrazným... na které se sedlo shání hůře. A každý nový koník byl a stále je pro mne vždy velkou výzvou...

V roce 2021 přichází změna a rozhodnutí zaměřit se v rámci prodeje sedel spíše již jen na sedla pro menší koně, poníky a dětské jezdce (posedlí do 16") a věnovat se především službám v podobě kontroly sedel a poradenství.

Od roku 2022 se věnuji již pouze službám v podobě kontroly sedel a poradenství. Prodej sedel byl ukončen, v nabídce nadále zůstávají pastevní náhubky pro koně.

Aktuálně je poskytování služeb a prodej náhubků do 02/2023 pozastaveno, omlouváme se.